Ekmek hırsızlığı iddiasıyla

Soweto yağma yol açtı

Çarşamba gecesi Soweto yabancı şirketleri hedef alan yağma katalizör ekmek kamyonunu iddia edilir oldu.

Orlando, Jabulani, Zola, Naledi, Emndeni, Moletsane, Beyaz Şehir, Zondi ve Rockville gibi alanlarda birçok yabancı sermayeli dükkanlara saldırdığını ve çırılçıplak vardı.

Şirket güvenlik Soweto etrafında yabancılara ait dükkanları Muhafızları olan Epupeng Proje Dağılımları Müdürü, Oupa Ngake, korumalarından biri yağma yol açan soygun hakkında ona bilgi verdi.

“Ayrıca bir dükkanı soymuş ve altı çocuklar bir grup Sasko teslim bir kamyon içine ekmek somunları çalmak için atladı. Ngake bu topluluk üyeleri kamyona ekmek çalmak atladı ve kamyon Soweto diğer alanlarda dükkanlar çıkmıştır” dedi.

Ngake olay nedeniyle iş olmadan sona erebilir çalışanları endişeliydi. 12.600’den fazla yabancı sermayeli mağazalar ve şimdi 50 kişi evde kalmak zorunda süt tedarik ettik “dedi.

“Kullandığınız bilgisayarı fazla,000 kaybettik ve bu bizi kurtarmak için bir hafta daha sürecek” dedi.

Emndeni Uzantısı Apollo Süpermarketten Salam Khan her şeyini kaybetti, ayakkabılarını ve cep telefonu da dahil olmak üzere.

“Bu dükkan benim ganimet ilk kez değil. Aşağı fazla kaybettim.Geçen yıldan beri hisse senedi 3 milyon değerinde,” Salam ” dedi.

Zimbabwe’den Emmanuel Dube de bir hedefti ama Zimbabwe çünkü o hayatta inanıyor.

“Zimbabwe’den olduğumu fark edince dün gece çok şanslıydım ve bana endişelenmememi söylediler. Sadece Afrikalılar değil, insanların hisse senedi almak istediklerini söylediler,” dedi.

Polis sözcüsü Yüzbaşı Kay Makhubela durumu izlemeye devam edeceğini söyledi.

16 kişi tutuklandı ve özelliği bazı çalıntı motorlu araç ve buzdolabı içerir kurtarıldı.

Daha fazla haber yol, indirme Vatandaş uygulaması için iOS ve Android.

İddiaya göre, bir dükkanı soydu ve sonra erkek

Author: Hot reporter