Madoff ihbarcı büyük bir sahtekar diyor sonra GE hissesi 11 yılın en kötü günü

Enron daha var

General Electric elektrik iş sürekli ufalanıyor, ama kuşatılmış şirketin Adalet Bakanlığı ile 1,5 milyar dolarlık bir anlaşma ulaşarak büyük bir soru işareti dinlenme koymak.

Şirketin sahtekarlık yapmakla suçlandı ve hisseleri 2008 Nisan ayından bu yana en kötü günlük oranda düşüş yaşamıştır sonra General Electric Perşembe gece savaştı.

2008 yılında Bernie Madoff Ponzi düzeni düdüğü çalıyor ünlü olan Harry Markopolos, büyük bir dolandırıcılık düzenlemekle suçladı sonra GE General Electric hisse 11% daha Perşembe günü düştü.

GE CEO’SU Larry Culp Perşembe günü hisse başına $konu, satın alma değeri yaklaşık 2 milyon dolar 252,200 hisse satın aldı, bir SEC dosyalama göre. Buy 2’sini sonra saat ticareti bump GE’NİN hisse fiyatı oldu. GE stokunun Culp sahibi neredeyse bu hafta önceki bir satın alma Salı sonra ikiye katlandı şimdi şirket hisselerinin %1’den fazla var.

GE Yönetim Kurulu Başkanı Leslie Seidman adlı dolandırıcılık iddialarını “temelsiz” ve “kışkırtıcı” bir görüşme CNBC “Kapanış Zili” Perşembe akşamı. Markopolos’ iddiaları biliyorum GE yansıtmamaktadır “dedi.” Yönetim Kurulu Denetim Komitesi Seidman sandalye.

Markopolos ” dediği bir rapor yayınladı Perşembe GE olduğunu gizleme yaklaşık $40 milyar kayıplara sigorta iş. Bu o ve ekibi araştırdık muhasebe en büyük dolandırıcılık olayı olduğunu söyledi.

“Aslında, GE’NİN milyar 38 muhasebe dolandırıcılık $GE’NİN piyasa değeri %40’tan fazla miktarda, ya da Enron, WorldCom muhasebe dolandırıcılık çok daha ciddi hale,” Markopolos rapor yazdı, sonunda 2001 yılında 2002 yılında uzun mesafe Telekom şirketi WorldCom enerji devi Enron iflas ve yardım eden skandallara göndermede bulundu.

GE şiddetle Markopolos’ iddialarını yalanladı.

“Bu iddialar Sayın Markopolos vardır meritless,” GE ” dediği bir deyimekleyerek, o “vardır asla bir araya geldi, sözlü veya temas ile Bay Markopolos, ve biz son derece hayal kırıklığına uğramış bir birey ile doğrudan bilginin GE ki seçim yapmak çok ciddi ve asılsız iddialar.”

Markopolos yapılan çeşitli karşılaştırmalar için Enron onun raporu ve ayrıca yeni bir web sitesi ile URL www.gefraud.com. “‘GEnron’ senaryo olarak nitelendirdi ne kullanarak GE suçladı.”

“GE uzun sadece iş birimleri için üst satır gelir ve karlılık sağlayan ve uzak diğer çeşitli giderleri için ayrıca satılan” mal mal bırakmak ile elde ederek dolandırıcılık muhasebe on yıl çalışan olmuştur,” iddia Markopolos.

Markopolos şirketin muhasebe uygulamaları yanlış olduğunu Seidman CNBC röportajda önerdi.

“Rapor geliştirilen temel en iyi şüpheli olduğunu düşünüyorum” Seidman dedi. “ABD’de Muhasebe Standartları ile tam bir uyum içindeyiz. Titiz bir süreç ile hazırlıyoruz. GE insanlara ve defter ve kayıtlara erişim var, denetim komitesi başkanı olarak, bu şirketin finansal raporlama arkasındayım.”

Markopolos de GE petrol hizmetleri şirketi Baker Hughes çoğunluk hissesini hesapları nasıl itiraz etti ve ayrı ayrı işlem BHGE birimi olan kayıp saklanıyor 9 milyar dolardan fazla şirket suçladı.

Rağmen büyük düşüş Perşembe, hisse senedi hala %10 Bu yıl, yeni CEO Culp olmuştur meşgul satarak çekirdek olmayan varlıklar için kıyıya kadar nakit.

Bu satış da karşılık GE yaparak bu herkesin bildiği karmaşık şirket, daha küçük ve odaklanmış güç ve yenilenebilir enerji, Havacılık ve sağlık işletmeleri bu devam sağlam büyüme beklentileri.

GE Markopolos iddiaları hakkında daha fazla hemen yorum için mevcut değildi. Ama yaptığı açıklamada, şirketin sigorta biriminin muhasebe hakkında Markopolos’ iddialarına itiraz etti, mevcut rezervleri iyi portföy özellikleri için desteklenen “diyor.”

BHGE hissesini hesapları nasıl GE de savundu ve güçlü likidite pozisyonuna sahip. “” sözlerine ekledi — bol para ve kredi hatları için erişim ile.

İsimsiz hedge fon tarafından tazmin “ve bu fonlar kısa hisse senedi satarak kar için para sıkıntısı” var“, alt hisse itme ve” gereksiz dalgalanmalar yaratacak bir hareket eklenir o Bay Markopolos açıkça kabul ettiğini “şirket”dedi.

Hala, Markopolos herhangi bir yatırım tavsiyesi yapma, GE’NİN mevcut ve geçmiş çalışanları olarak hepsi bir muhasebe dolandırıcılık sonrası ile uğraşmak zorunda GE’NİN kredi, satıcılar ve müşteriler mağdur olduğunu “da sözlerine ekledi olmadığını raporunda işaret ediyor.”

Markopolos GE muhasebe kritik tek uzaktır.

Aktivist hissedar firma CtW “dediği bir Nisan mektubu GE’NİN baş bağımsız Yönetim Kurulu Başkanı Thomas Horton bu “yanlış sermaye tahsisi stratejilerini ve birden fazla hissedar türev dava…dökme şüphe üzerine şirketin mali sağlık.”

CtW da aldı konu ile GE’NİN devam eden ilişkisi ile denetim firması KPMG, olan oldu Gözden GE kitap için fazla bir yüzyıl. Denetim Komitesi ile bir değişiklik yapma ama 2020 yılına kadar erken kabul edeceği birkaç diğer eylemci hissedarlar, KPMG dökümü için GE çağırdı ve GE Aralık ayında dedi.

KPMG GE ile iş ilişkisi hakkında yorum yapmak için “Müşteri gizliliği gereksinimleri nedeniyle reddedildi.”

Şirketin sahtekarlık yapmakla suçlandı ve hisseleri 2008 Nisan ayından bu yana en kötü günlük oranda düşüş yaşamıştır sonra

Author: Hot reporter