Ani kalp durması bebeğin ihmal iktidar hastaneler

de ihmal Adres Sağlık Bakanı çağrısı

Genellikle Doğu Cape devlet hastanelerinde ciddi ve seri kusur durumları ile karşı karşıya olduğunu Perşembe günü (ani kalp durması) Yargıtay vurgulanan, altı bakımı yaygın olduğunu söyledi.

Perşembe günü bir karar alarak İl Sağlık Müdürlüğüne karşı bir itiraz reddetti ama yargı bu durumun acilen ele”olacak umuduyla Ulusal Sağlık Bakanı Zweli Mkhize ve İl Sağlık MEC Sindiswa Gomba için ileri “emretti.

“Bu duruma itiraz etmek,” mahkeme söyledi.

Bu ani kalp durması Mayıs ayında Mthatha Doğu Cape Yüksek Mahkemesi temyiz duydum, bölüm karşı bir anne tarafından getirmişti.

All Saints hastanesinde 2 Ekim 2013 tarihinde Engcobo ilk doğum için başvurdu.

Hastane personeli

Personel düşük Apgar skoru nedeniyle zarar olasılığından haberdar edilene kadar teslimat basit göründü.

Aktif çalışma ikinci aşamasında bebeğin göbek kordonu sıkıştırma nedeniyle sürekli bir süre için beyne oksijen ani, toplam ve kalıcı olmaması sürekli ortaya çıktı.

Bebek serebral palsi geliştirdi.

Bu ani kalp durması hastane personeli düzgün çalışma monitör olmadığı görülen nedeni olduğunu söyledi.

Hastaneye uygun makine ile donatılmış olarak personel stetoskop ile fetal kalp hızı izlenir.

“Son kaydedilen fetal kalp hızı 06h00 çekildi. Hasar yeri 45 dakikalık bir süre boyunca sürdü. Bu dönemde izlemek için başarısızlık zarar nedeniyle temyize giden iddiasını,” yargıç ” dedi.

Herhangi bir uyarı işaretleri kalp hızı düzenli izleme yoluyla tespit edildi çünkü hasara yol açan annenin böyleydi.

“Eğer bir olasılıkla herhangi bir uyarı olsaydı, sorun olup olmadığını, sentinel olay meydana geldiğinde,” çoğunluk kararı okundu teslim hızlandırarak hasarı önlemek için yeterli zaman olurdu.

Sentinel olay meydana geldiğinde kanıtlanamadı bu temyiz avukatı samimiyetle itiraf etti: “bu soruşturma bariz ilk faktördür. Bunu yapmak için mümkün olmadan, zaman izleme bu olaya personeli uyardı ne de söylenemez.”

Acil durum

Bu yüzden zarar görmesini önlemek için, bebeği için yeterli zaman olacağını kanıtladı değildi bulundu Yargıç Azhar Cachalia, Zukisa Tshiqi ve Sharise’i Weiner kendisiyle çok yakın çalışacak olan yargıç Trevor Gorven.

Kan akımı kesintiye uyarı olmadan gerçekleşen yüksek mahkemenin bulguları onadı ve acil teslimat ile müdahale zaman içinde hasar önlemek için yapılmış olamazdı bir anda oldu.

Adalet Mahube Molemela farklılık, azınlık bir yargı ve nedensellik ispat edilmiş bir görünüm çünkü, başvurunuz onaylanmış olurdu.

Duruşma sırasında, il hastanelerde hukuk ekibi için Sağlık Bakanlığı kötü bir duruma getirdiğini ani kalp durması belirtti.

Acil düzeltici müdahale için bu kötü gidişatta ve pertinently ilgili makamlarının dikkatine getirildiğini “cevap verildi. Buna rağmen, bu tür davranışlara önemli ölçüde azaldı, hiç değilse var gibi görünmüyor.”

Mahkeme bu durumdan memnuniyetsizliğini bir işareti olarak maliyetleri bir ödül vermedi.

Daha fazla haber yol, indirme Vatandaş uygulaması için iOS ve Android.

Doğu Cape devlet hastanelerinde

Author: Hot reporter